Zaostřeno na punčochy: Poradíme vám jak vybrat ty správné!

punčochy

Punčochy, silonky či nylonky – nosí se pod různými názvy již po celé generace a nosit se budou i nadále. Nabídka je opravdu pestrá a zahrnuje nejrůznější velikosti, vzory, barvy i modely. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že koupit si punčochy je jednoduché, opak je pravdou. Špatně zvolená barva či velikost mohou pokazit celý dojem z našeho outfitu.

Punčochy mají rozdílnou sílu

Jedno z hlavních kritérií, jak si vybrat punčochy, je jejich síla. Označuje se jako DEN (Denier) – určuje sílu vlákna a jemnost příze. Čím je číslo vyšší, tím silnější punčochy jsou, ale také pevnější a odolnější. Nejčastěji najdete v obchodě DEN 15, 20, 40 a na zimu DEN 70, 150 či 200.

Typy punčoch – každá si přijde na své

Pod slůvkem punčochy se neukrývá jen jeden typ. Naopak můžete vybírat klasické podkolenky, punčochové kalhoty, punčochy k podvazkům, samodržící punčochy a punčochy se zpevněnou špičku nebo klínem.

Klasické punčochové kalhoty – oblékají se jako kalhoty a nosí se velmi pohodlně, ale jejich nevýhodou je případné rolování a proto vybírejte správnou velikost.

Punčochy na podvazky – nemají sed a končí v půli stehen. K jejich nošení je potřeba podvazkový pás, ale nikterak vás při nošení neomezují. Nemusíte je složitě svlékat při použití wc a navíc v nich budete vypadat velmi atraktivně.

Samodržící punčochy – tyto punčochy jsou jedny z nejdražších na trhu, na rozdíl od klasický punčoch nepotřebují podvazkový pás. Končí v polovině stehen, kde je drží silikonové pásky, které jsou upevněny na vnitřní straně punčoch.

Punčochy ve spreji – punčochy ve spreji zakryjí nedokonalost jako viditelné žilky. Obsahují jemné částice hedvábí, které vytvoří efekt hladkých nohou. Nanáší se na depilovanou pokožku.

Jak vybrat punčochy, aby nepadaly? Základem je správná velikost, kdy nesmí být moc těsné, aby nikde neškrtily. Na zadní straně krabičky najdete tabulku s rozměry podle vaši výšky a váhy.  Rozhozdně si nekupujte punčochy v tělové barvě, nohy v nich vypadají nevábně. Když už tělovou barvu požadujte, zvolte si co nejnižší DEN sílu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Zaostřeno na punčochy: Poradíme vám jak vybrat ty správné!"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*