Žabky noste jen hodinu denně, mohou vám zničit nohy!

Žabky

Žabky patří mezi stále oblíbenou obuv, nicméně našim nohám může jejich časté nošení uškodit. Jestliže i vy milujete tyto botky, je vhodné řídit se našimi radami díky kterým svým nohám neublížíte. Chcete-li žabky nosit, je vhodné je střídat s klasickou obuví.

Žabky za pár korun i za tisíce

Žabky si můžete pořídit za pár korun i za několik tisíc. Vždy však mají stejný vzhled – rovnou a gumovou podrážku a tenké pásky, které vedou přes prsty. Výsledkem mohou být po létě zničené nohy.

Jsou velmi oblíbené již několik sezon, nicméně to na faktu, že jsou škodlivé, nic nezmění. I když za ně v kamenné prodejně dáte pořádnou sumu, jsou to boty, které nelze nijak vylepšit například zdravotní vložkou. Své nohy ochráníte jen tím, že je budete nosit jen krátkou dobu a ve vhodném terénu. Tyto boty se nehodí na celodenní túry nebo procházky po památkách.

Tento typ obuvi pochází z Asie, odkud jako módní trend byly rozšířeny i do USA a Evropy. Asijci mají nohy jinak stavěné a tato obuv jim nijak neublíží, ale Evropané jsou na tom o poznání hůře.

Jak si vybrat správné žabky

Žabky díky tomu, že nohám neposkytují žádnou oporu a nadměrně zatěžují klenbu nohy, deformují chodidla. Rovněž ublíží patám a Achillovým šlachám. Při výběru žabek vybírejte takové, ve kterých vám noha nebude ujíždět na stranu, ideálně zdobené páskem jemné kůže, které vaši nohu budou namáhat nejméně.

Žabky jsou ideální obuví když přecházíte k bazénu nebo na pláž. Měli by jste v nich strávit maximálně hodinu denně. V případě, že se vám mezi prsty po pásku udělají puchýře, pár dní se bez této obuvi musíte obejít. Puchýře řádně dezinfikujte a nechte zahojit. V těchto botách není doporučeno řídit auto nebo v nich chodit po mokrém povrchu. Lepší variantou obuvi na léto jsou sandálky s páskem přes nárt a s nízkým podpatkem. Pokud se bez žabek neobejdete, boty alespoň střídejte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Žabky noste jen hodinu denně, mohou vám zničit nohy!"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*