Válenky se neustále vracejí do módy

Válenky

Válenky jsou obuv, která je s námi svým způsobem již několik staletí. Původně se jedná o výhradně zimní obuv, teď je klidně můžeme nosit po celý rok.

Čím jsou válenky výjimečné?

Mají především zajímavý původ. Mnoho historiků se domnívá, že pochází od kočovných kmenů z Asie, které předaly způsob jejich výroby Slovanům. Další odborníci naopak tvrdí, že jejich výrobu vynalezli právě Slované.

Pravé válenky jsou vyráběny z ryze přírodních materiálů, což je výhodou nejen pro ekology, ale především pro vaše nohy. Vyrábějí se z čistě vyčasené a vyprané ovčí vlny, která má vynikající tepelnou izolaci, je pevná a má nízkou váhu. Díky schopnosti ovčí vlny regulovat teplo si můžete války obout i v mínus čtyřiceti stupních nebo naopak v parném létě, aniž by se vám nohy prochladily nebo propotily. Ovčí rouno totiž umí pojmout velké množství vody, v suchém prostředí se jí rychle zbavit, čímž se liší od bavlny a dalších vláken.

Jaké mají válenky další výhody?

Rovněž mají válenky výhodu v tom, že obsahují lanolin – vlhčí tuk, kterým je obalen každý vlas ovčí srsti. Chrání ji před znečištěním bakteriemi i jinými organismy, vlna má samočistící efekt, je schopna se sama regenerovat.

Nevýhodou válenek byl po dlouhá léta jejich vzhled. Dnes už to rozhodně není pravda. Na českém trhu najdete hned několik výrobců, kteří se zabývají výrobou válenek podle nejnovějších módních trendů. Vybrat si můžete mnoho barev i vzorů.

Tento typ obuvi můžete  nosit k riflím i k sukni. Ideální je v zimě zkombinovat barvu kabátu s barvou válenek. Aby se vám boty nesešmajdaly, je vhodné vložit do nich ortopedickou vložku. Válenky jsou velmi pohodlná obuv, budete se v nich cítit jako v bačkůrkách. Nehodí se do příliš roztátého sněhu, ale do holomrazů jsou naprosto ideální. Aby vám boty vydržely alespoň dva roky, sáhněte po dražších kouscích, které nabízí kvalitní materiály a plní svou funkci dokonale.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Válenky se neustále vracejí do módy"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*