Tipy jak nakupovat

slevy

Nakupování je zejména teď v předvánočním čase velmi příjemnou záležitostí. Je ovšem až příliš snadné nechat se nalákat na nejrůznější slevy. Níže přinášíme deset rad, jak bezpečně nakoupit.

Dárek zdarma a záruka

Mnoho prodejců vám bude tvrdit, že se na váš dárek zdarma nevztahuje záruka. Pravda to je pouze v případě, že je možné tento dárek zdarma identifikovat. V případě, že jde o zboží v balíčku 2+1 a nemá identifikační kód, musí prodejce přijmout reklamaci kteréhokoliv výrobku v tomto balíčku. Koupili jste pračku a k ní je dárek zdarma sušička? Pak máte právo požádat o záruku na oba výrobky.

Pozor na závratné slevy

Lákání spotřebitelů na závratné slevy je běžnou praxí obchodníků. V obchodech na vás čekají slevy v desítkách procent. Pamatujte si však, že tahle sleva nemusí být skutečnou změnou pořizovací ceny výrobku ve vztahu k hodnotě zboží. Obvyklou praxí je nasazování umělých cen, kdy ve výsledku zboží není slevněné vůbec. Toto platí i u akce nakupujte bez DPH, kdy je opět cena uměle navýšena.

Totální výprodej je jen trik

Láká vás plakát přes půl prodejny totální výprodej nebo likvidace cen a další slevy? Pak vězte, že jde jen o trik prodejce, kterého navíc za to může postihnout pokuta České obchodní inspekce.

Pozor na poplatek za platbu kartou

Prodejci skutečně mohou účtovat poplatek za platbu kartou. Musí však předem spotřebitele upozornit a sdělit také jeho výši.

Reklamujte zboží a ztratili jste účtenku? Stačí výpis z účtu

Prodejci rádi a často vyžadují k reklamací zboží účtenku. Na toto však nemají žádné právo. K přijetí reklamace můžete využít i jiný doklad o koupi, například výpis z účtu, kde vyčtete, že jste zboží skutečně nakoupili v dané prodejně a také jeho cenu. Pokud vám vznikly nějaké náklady v souvislosti s reklamací, máte nárok na úhradu těchto nákladů, pokud vám je reklamace uznána.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Tipy jak nakupovat"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*