Těhotenství a kojení

Pokud plánujete miminko, je vhodné šest měsíců před plánovaným těhotenstvím upravit svůj jídelníček a zásobit své tělo důležitými minerály a vitamíny. Potřebujete zejména vápník, hořčík, vitamín B a E, železo a kyselinu listovou, vitamín C.

Důležité jsou také nenasycené mastné kyseliny Omega 3 a omega p. Najdete je v olivovém oleji, mandlích, sezamu nebo třeba v pupalce a lnu. Tyto tuky pomáhají udržovat hladinu cholesterolu, chránit celý kardiovaskulární systém dodávají do těla vitamíny a minerály. prozdravi.cz

Vitamín C a E jsou antioxidanty. Obsahuje je například rakytník řešetlákový, který zakoupíte v podobě čaje nebo šťávy. Ochaňují imunitní systém a snižují riziko infarktu a rakoviny.

V období před a během těhotenství a kojení je vhodné užívat kyselinu listovou. Tu naleznete v zelenině, ale také ji zakoupíte jako doplněk stravy ve formě tablet např. Bioaktivní folic. Kyselina listová podporuje správnou funkci nervů a podporuje červené krvinky. Kyselina listová je podporovaná vitamínem B12, který je pro naše tělo nezbytný. Vitamíny B12, najdete také v pivovarských kvasnicích. Kyselinu listovou je vhodné užívat od počátku plánování těhotenství až do 12. týdne těhotenství. Denní dávka by měla být 400 mikrogramů. Užívat by ji měly zejména ženy vyššího věku, které plánují otěhotnět.

prozdravi.cz

V období kojení bychom měli dbát na zdravou stravu. Kojení dítěte chrání jeho imunitu a zvyšuje odolnost vůči nemocem.

Jako doplněk stravy během těhotenství a kojení je možné používat také sušené mléko Gravimilk. Obsahuje všechy důležité vitamíny a minerály. Gravimilk je navíc obohacen o kyselinu listovou, vitamín D a vápník. Gravimilk má vynikající chuť, lze si vybrat z několika příchutí a je přirozeným zdrojem vápníku a fosforu. Jeho příprava je velmi snadná a rychlá.


Během těhotenství a kojení můžete používat i bylinkové čaje podporující tvorbu mléka. Nepřekračujte povolenou denní dávku vitamínů a minerálů aby nedošlo k zbytečnému předávkování vitamíny či minerály nebo dokonce k poškození plodu. Je vhodné poradit se s odborníkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Těhotenství a kojení"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*