Skvělý tip na vánoční dárek – vinotéka

vinotéka

Milujete víno nebo někdo z vašich přátel či příbuzných? Vinotéku můžete pořídit domů nebo jako vánoční dárek, kterým milovníkům vína uděláte jistě radost. Víno je potřeba skladovat tak, aby zůstala zachována jeho kvalita, vůně i chuť.

Vinotéka zachová všechny vlastnosti vína

Kvalitu vína zachováte, pokud je správně uloženo, je v chladu a tmě. Při výběru vinotéky zvažte, jaká vína budete skladovat – zda červené, bílé nebo oba druhy. Podle toho vyberte správnou vinotéku. Existují jednozónové, tedy s jednou teplotou nebo vícezónové, které se hodí právě na oba druhy vín najednou, případně vinotéka určená na šampaňské.

Velikost vinotéky je určena podle počtu lahví, které se v ní dají skladovat. Lze si koupit na 4,8,12 i více vín nebo jen malou úzkou, na příležitostné chlazení. Podle chlazení se dělí na termoelektrické, které jsou nákladné na provoz a chlazení trvá i celý den, ale s nižší pořizovací cenou a kompresorové, které fungují jako lednička. Víno v ní vychladíte asi do půl hodiny. Vybírat tyto vinotéky je vhodné podle energetického štítku, samozřejmě v kategorii A+.

Vinotéka se hodí i do paneláku

Vinotéka lze vybrat v takových modelech, které jsou vhodné i do panelákového bytu. Víno ve vinotéce ukládáte do vodorovné polohy, čímž zabráníte vysychání špuntu. Dražší modely mají přihrádku, kam můžete postavit otevřené víno a vinotéka jej ochrání do chvíle, než se jej rozhodnete znovu pít. Polička ve vinotéce je ze dřeva, případně z korku. Dvířka musí být z materiálu, který nepropustí sluneční paprsky. Stejně tak zabudované světlo nesmí láhve s vínem zahřívat, může být umístěno také na madle. Kdykoliv se ho dotknete, rozsvítí se. Chcete-li luxusní model, můžete si vybrat i vinotéky s turbochlazením, antibakteriální ochranou a dalšími funkcemi.

Kde vinotéku umístit?

Vinotéka volná nebo vestavěná? Ať už si vyberete kteroukoliv, umistěte ji mimo dosah slunečních paprsků. Vadí také, pokud ji umístíte k troubě nebo varné desce. Naopak ji klidně můžete postavit hned vedle sedačky, ale zase z dosahu topení či jiného zdroje tepla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Skvělý tip na vánoční dárek – vinotéka"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*