Pultová mraznička

Pultová mraznička

Před nákupem pultové mrazničky je vhodné porovnat parametry jednotlivých typů mrazniček na trhu. Ujasněte si, jak velký by měla mít objem, jaký chcete typ a kolik jste ochotni za mrazničku zaplatit. Potom vybírejte také podle jejího energetické třídy a mrazícího výkonu. Můžeme si vybrat volně stojící i vestavné.

Jakou vybrat mrazničku

Mrazničky můžeme vybírat z několika druhů konstrukcí

Skříňová či šuplíková mraznička – je ideální do domácnosti pro uchovávání drobných potravin. Nabízí lepší a přehlednější systém pro uchovávání jídla. Nevýhodou je vyšší cena a menší objem než má pultová mraznička.


Pultová mraznička – tento typ se hodí nejen do domácnosti, ale také do obchodů či restaurací. Hodí se na uskladňování větších kusů potravin, ideálně jednoho druhu. Pultová mraznička má větší prostor pro ukládání potravin, je levnější a energeticky úspornější díky lepší izolaci. Nevýhodou je její malá přehlednost kvůli způsobu ukládání potravin. Nedoporučuje se pro starší lidi a také pro osoby menšího vzrůstu.

Energetické třídy

Energetická třída nám ukáže, jak je který spotřebič náročný na spotřebu elektrické energie. Třídy jsou značeny písmeny A až G. Nejúspornější ledničky jsou označeny AA+, A+ a A. Na energetickém štítku má pultová mraznička i ostatní spotřebiče uvedeno také jaká je její hlučnost, objem a spotřeba. Ta se pohybuje průměrně mezi 300-600 kWh za rok.

Pultová mraznička – objem

Při výběru se musíme podívat i na to, jaký má pultová mraznička objem. Běžná rodina si vybírá většinou objem okolo 60 l na každou osobu v domácnosti. Rybáři či myslivci volí objem 80 l na osobu.

Umístění mrazničky

Mrazničku nelze umístit kamkoliv. Aby nám mraznička fungovala jak má, měla by být umístěna v místnosti s teplotou 15–30 °C.

Pokročilé funkce

Každá mraznička má na výběr ještě další pokročilé funkce.

Beznámrazový systém – o mrazení se postará ledový vzduch. V mrazáku nevzniká námraza.

Varovný signál – pokud je mrazák vybaven akustickým signálem, informuje vás o zvýšené teplotě nebo otevřených dveřích.

Zámek – na madle mrazničky je zámek k uzamčení

Displej, super mrazení – mrazák prudce zamrazí potraviny. Tuto funkci můžete nastavit pomocí moderního displeje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Pultová mraznička"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*