Poznávací zájezd Holandsko

Holandsko

Kdo by nechtěl navštívit zemi tulipánů – Holandsko ? Cestovní kanceláře nabízí poznávací zájezd do Holandska za nízkou cenu.

Poznávací zájezd Holandsko

Do Holandska se nejspíš nepohrnou milovníci hor, protože zde žádné nenajdou. Holandsko je země tulipánů, sýrů a diamantů.

Jednou z pozoruhodností Holandska jsou větrné mlýny. Větrné mlýny se zde využívají od 16. století. Větrnou energii využívali k drcení krmiva pro dobytek, lisování oleje či pohánění pily. V dnešní době jsou tyto mlýny zachovávány jako památky.

Zmiňované tulipány jsou jednou z nejkrásnějších vlastností Holandska. Ročně se jich odsud vyvezou do světa milióny.

Holandské sýry patří mezi vyhlášené pochoutky. Prodávají je zde v malinkých obchůdcích v desítkách příchutí. Vyrábějí se v Aalkmaru, Goudě a Edamu, odkud pochází také slavný název sýru Eidam.

Co navštívit v Holandsku

Kromě památek by jste měli navštívit i delfinárium ve městě Harderwijk. Toto delfinárium je největším parkem s mořskými savci v Evropě.

Ujít by vám neměla večerní procházka Amsterodamem, výlet do Štýrska či skanzen s větrnými mlýny Zaanse Schans.

Holandskem na kole

Poznávací zájezd po Holandsku můžete absolvovat i na kole. Najdete zde opravdu hustou síť cyklostezek a cyklotras. V každém městě i na vesnici najdete půjčovnu kol. Na výletě se můžete zastavit na některé z farem vyrábějící sýr.

Holandské pláže

Pokud chcete nejen na poznávací zájezd za památkami Holandska, ale máte v plánu navštívit i pobřeží, bude se vám líbit. Pláže jsou převážně písčité a moře je nádherně čisté. Po přílivu najdete na pláži spoustu mušlí.

Kde si poznávací zájezd objednat

Stránky jooka.cz nabízí mimo jiné poznávací zájezd do Holandska. Navštívíte květinový park Keukenhof, který se pyšní sedmi milióny květin. Park se rozkládá na ploše 32 hektarů velké. Nachází se zde i dětské hřiště a dětská minizoo. Dále si prohlédnete Amsterodam a všechny jeho památky. Amsterodam nabízí k prohlídce královský palác, čtvrť červených luceren, domy ze 16. st. Dále Rijksmuseum, muzeum Van Gogha nebo Rembrandtův rodný dům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Poznávací zájezd Holandsko"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*