Oxfordky – k čemu je nosit?

Oxfordky

Máte schůzku s významným klientem? Jdete s drahou polovičkou na večerní představení do divadla? Pak jistě si berete na sebe oblek, kravatu a je potřeba mít i vhodnou obuv. Tou jsou právě Oxfordky, tedy společenské boty s uzavřeným šňěrováním.

Tento druh obuvi má jasně daná pravidla jak je vázat. Tkaničky Oxfordek jsou vázány do křížků, ale lze pořídit i varianty s vodorovným šněrováním.

Oxfordky a jejich historie

Tato společenská obuv má svou historii na dvoře krále Ludvíka XIV., kde tamní muži nosili boty se zapínáním místo tkaniček, na mírném podpatku. Tento typ obuvi se následně rozšířil po Evropě a v 18. století se na univerzitě v Oxfordu zrodily Oxfordky.

Poznávací znaky Oxfordek

  • uzavřené šněrování
  • nízký podpatek
  • lem boty, který odhaluje kotník

Druhy Oxfordek

Plain Oxfordky  – jednoduchý a elegantní model, nejčastěji v černé barvě. Typickým znakem je vyleštění do zrcadlového odlesku. Konzervativní muži nosí matnou variantu z telecí kůže.

Cap- Toe Oxfordky – jsou nejrozšířenějším modelem s kůží zakrývající oblast prstů. Mají vyšší podpatek a hodí se pro denní nošení. V některých případech je lze použít ke slavnostním příležitostem.

Wing-Tip Oxfordky – mají charakteristické rozšíření boty směrem k palci.

Saddle Oxfordky – Boty jsou potaženy kůží, jejichž barva kontrastuje se zbytkem obuvi.

Tento typ obuvi se hodí na společenské akce i běžné nošení. Můžete je obléci k blejzru i šortkám. Nevhodné jsou k džínovým materiálům, je třeba brát v potaz barevné kombinace. Černé boty noste pouze k černému obleku. V internetových obchodech najdete široký sortiment barev i typů. Můžete si vybrat to, co vám nejvíce vyhovuje, abyste dokonale vyladili svůj byznys casual outfit.

Vybírejte vždy obuv z obchodů, které jsou kvalitní, máte na ně záruku a prodejce vám poradí s jejich výběrem. Na internetu nakoupíte z pohodlí domova, dle potřeby můžete zboží vyměnit za větší či menší model, pokud se netrefíte do velikosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Oxfordky – k čemu je nosit?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*