Náušnice a jejich historie

Téměř každá žena nosí náušnice. Pro některé jsou nedílnou součástí její osobnosti. První zmínky o náušnicích pochází z Blízkého Východu někdy z období okolo 3000 l.př.n.l. Používaly se pro identifikování náboženské či kmenové příslušnosti osob, které je nosily. Zlaté šperky byly také ukazatelem sociálního statusu a bohatství. Ozdobu v uších nosil i sám Tutanchámon.

Ve středověku se náušnice nenosily téměř vůbec. Tyto zlaté šperky nahrazovala móda klobouků, paruk a také vysokých límců. Na výsluní se náušnice dostaly znovu až v 17. století, kdy se nosily více vyčesané účesy. Vyráběly se jako zlaté, stříbrné či diamantové šperky.

Náušnice v 19. století až dodnes

V 19. století opět nebyly náušnice zlaté šperky, které by se nosily nějak často. Moderní byly klobouky lemující obličej. S příchodem 20. století přišly moderní účesy jako vyčesané drdoly a opět nastalo období vhodné pro zlaté či stříbrné šperky v uších. Dělily se na konzervativní kousky na denní nošení a okázalé na večírky a společenské události.

Od 2. pol.20 století se vyrábí klipsy, není tedy třeba propichovat uši a také se vyrábí které jsou velmi lehké, barevné, s důrazem na volnost a odvahu. Různě propracované styly se nosily ke všem příležitostem.

Dnes je na náušnice, jako na zlaté šperky, kladen důraz jako na módní doplněk. V dnešní době nejde čistě o ženskou záležitost, ale nosí je také muži, kteří se rádi pyšní i drahými kousky s brilianty či jinými drahými kameny. Pro muže jsou určeny jednoduché kroužky, pecky či kamínky. Dnešní nabídka náušnic je opravdu pestrá. Lze si vybírat šperky ze zlata, stříbra, bižuterii, chirurgickou ocel a další materiály. Dělíme je na visací, pecky a na kruhy. Dle zapínání na šroubovací, zaklapávací a s puzetkami.

Oblíbené jsou náušnice z bílého zlata či v jeho kombinaci. Zlaté šperky jsou kvalitní, dlouho vydrží a lze je pořídit také jako šperky investiční, které nabývají na hodnotě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Náušnice a jejich historie"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*