Mokasíny

Mokasíny

Mokasíny je typ bot, které jsou bez šněrování a přezky. Jednoduše se na nohu nazují i vyzují. Pro mnohé muže jsem symbolem naprostého pohodlí oproti klasické obuvi na šněrování. Rovněž konstrukce boty je volnější oproti jiným typům.

V 50. letech 20.století se mokasíny nosily i k pánskému obleku. Průkopníkem tohoto trendu byli muži z východního pobřeží USA, zejména ti, kteří se pohybovali v univerzitním prostředí. Tento módní styl se postupem času rozšířil především do jižní Evropy, hlavně do Itálie, kde se staly velmi oblíbenými. Dnes je zcela přípustné nosit je do práce k obleku i na pracovní schůzku, nejčastěji se hodí na volnočasové aktivity. Výborně se hodí k džínům, khaki kalhotám i šortkám. Pro formální příležitosti se nehodí, pro zachování konzervativního vzhledu volte klasické šněrovací boty. Existují tři variace základního typu mokasín ze kterých pak vychází další vzory a typy.

Mokasíny typu Penny Loafer

Jedná se o kožené mokasíny, které mají přes nárt širší kožený pásek. K botě je přišitý po stranách a veprostřed je prostřižený nebo má úzkou podélnou dírku. Někteří muži si pod tento pásek v místě dírky vkládají minci, která botu dozdobí. Tento zvyk pochází z anglosaských zemí z období 50. a 60. let 20. století a odtud se odvíjí i název typu mokasín. Dnes mince umístěná pod páskem působí extravagantně. Jsou nejméně zdobené, tudíž nejvíce konzervativní. Jsou vhodné k oblekům i pro volnočasové aktivity.

Mokasíny se střapci

Tento typ obuvi je na nártu zdobený dvojicí střapců, které jsou poměrně velké a v barvě stejné, jako je barva mokasín. Buď se přímo přišívají na kůži nebo mohou být jako zakončení úzkého pásku, který obkružuje botu a je místy podvléknutý pod kůži boty na jejím horním okraji. Jde o méně formální boty oproti typu Penny Loafer, nehodí se k obleku.

 

Gucci

Tento typ obuvi má na nártu našitý kožený pásek, který překrývá úzká kovová ozdobná přezka. Je symetrická, ve zlaté nebo stříbrné barvě. Tento typ obuvi uvedla na trh značka Gucci roku 1953, stal se jedním z nejprodávanějších produktů a dodnes je má firma ve svém portfoliu. Tento typ mokasín má podobné uplatnění jako Penny Loafer.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Mokasíny"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*