Moderní koberce

Moderní koberce

Vybrat si koberec, který splní přesně naše požadavky, je třeba si ujasnit, kde bude koberec umístěn, jak často bude zatěžován a co od něj očekáváme. Koberec do dětského pokoje bude vypadat než hedvábný koberec do obývacího pokoje či pokoje pro hosty.

Jak na výběr koberce

V obchodech vás překvapí široká nabídka barev, vzorů i materiálů. Podle toho se také liší ceny. Nebojte se na cokoliv prodejce zeptat, koberec si prohlédnout i z rubové strany.  Na cenu i kvalitu má vliv konstrukce vlasu a druh používaného vlákna. Levnější bude hedvábný koberec Praha z umělého vlákna, více zaplatíte za koberce z přírodního hedvábí nebo z vlny. Vhodnější jsou koberce s konstrukcí střiženého vlasu než se smyčkou.

Moderní koberce umí absorbovat hluk i zachovávat přirozenou vlhkost v místnosti. S výběrem vám pomohou piktogramy na rubové straně koberce. Najdete zde všechny důležité informace o střihu, materiálu, rozměru, do jakého prostředí je koberec vhodný a také to, jakou snese zátěž. Rovněž zjistíte, zda koberec můžete položit na podlahu s podlahovým vytápěním nebo snese kolečkovou židli.

Pořídit si můžete celoplošné nebo moderní kusové koberce. Ty jsou v současné době velmi trendy a vybrat si můžete mnoho vzorů i barevných variací. Podle vybraného materiálu si vyberete také kvalitu svého koberce. U levných celoplošných koberců z umělého vlákna se používá nejčastěji polyamid. Nylonové vlákno je velmi pružné a trvanlivé. Vybrat si lze i nešpinivou úpravu, což vám ušetří čas i starosti. Hodí se do dětských pokojů, do jídelen, apod.

Pokud volíme přírodní materiál, vybereme si nejčastěji kusový koberec z sisalu, mořské trávy, kokosu nebo vlny a hedvábí. V moderním interiéru mají tyto koberce pouze ozdobnou funkci. Často jde o kvalitní až umělecká díla, například jsou ručně tkané, mají jedinečný vzor.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Moderní koberce"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*