Luxusní peraPřemýšlíte nad dárkem pro svého šéfa, obchodního partnera či přítelkyni, kteří si potrpí na kvalitu a luxus ? Takovýmto ideálním osobním dárkem jsou luxusní pera. Výběr však není nijak jednoduchý.

Vybíráme luxusní pera podle parametrů

Cena

Jedním z nejdůležitějších parametrů podle kterého obvykle vybíráme jako první je cena. Luxusní pera, která mají obdarovanému plně sloužit i několik let se pohybují v cenových relacích od 1000 kč výše. Ideální je volit pera vyrobená z pryskyřice nebo kovová, která se tak snadno nepoškrábou. Pokud chcete investovat opravdu vysokou částku, můžete pořídit pero vyrobené ze zlata, stříbra nebo platiny.

Pro ženu či pro muže

Další aspekt důležitý pro výběr pera je, komu je určeno. Dámská i pánská pera se liší třeba v designu. Mnohé ženy berou pero jako šperk a uvítají třeba zdobené kamínky Swarovski. Mladší muži preferují moderní pera, starší muži preferují klasické značky a přírodní materiál.

Barva

Důležitá je také barva pera. Pokud žena či muž nosí zlaté šperky, je vhodné koupit pero ve zlaté barvě, stříbrné, atd. Tak aby korespondovalo s osobností a vkusem obdarované osoby.

Rozdělení per

Luxusní pera se dělí na tři typy

  • kuličkové
  • plnící
  • keramické

Kuličkové pera mají tuhou pastovitou náplň a píší plynule bez vytékání inkoustu.

Plnící pera mají hrot se štěrbinou do které vtéká inkoust. Pera se plní inkoustem nebo obsahují vyměnitelné bombičky. Plnící pero však neuvítá každý. Je naprosto nevhodmé pro leváky. Hroty pera mohou být ve třech velikostech F, M a B.

Keramická pera kombinují vlastnosti kuličkového a bombičkového pera. Píše se s ním lehce jako s plnícím perem a ovládá se jednoduše jako s kuličkovým perem. Obsahují náplň gelovou nebo inkoustovou.

Plnicí pero Oak allover

Je jemné dámské luxusní pero od návrhářky Ines de la Fressange. Autorka se u této řady inspirovala motivem dubového listí. Jednotlivé lístky jsou vyobrazeny pouze obrysy a mají kontrastní barvu červenou, růžovou nebo černou. Pero zakoupíte v eshopu Emotio.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Luxusní pera"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*