Jak zařídit dětský pokoj

dětský pokoj

Při zařizování dětského pokoje je třeba zohlednit pohlaví a věk sourozenců i jejich záliby.
Pokud pokojíček budou sdílet samé holky nebo naopak jen kluci, je jeho zařizování jednodušší. Pokud však zařizujete dětský pokoj pro obě pohlaví, je to trochu těžší.
Barvy pokoje je tedy vhodné ladit do neutrálních odstínů jako jsou modrá, žlutá, zelená, hnědá, béžová, bílá. Vhodné je zvolit si základ pokoje v neutrální barvě a nechat každé z dětí vyzdobit si svůj koutek dle libosti. Stěny můžete ozdobit samolepicí folií s dětskými motivy, pokoj doplnit kusovým kobercem nebo závěsy.

 

Zařízení dětského pokoje

Pokud nakupujete nové vybavení dětského pokoje, nakupujte vše podle počtu dětí. Pokud nakupujete pro dvě děti, volte tedy dvě postele, dva psací stoly, dvě komody či skříně, dva kapsáře, dvě lampičky, dvě police na knihy,… Vybavení pokoje můžete koupit jako sestavu či jednotlivé kusy.
Ideální pracovní stůl a židle pro děti jsou tzv. Rostoucí, kdy se nastavují dle výšky dítěte.
Nezapomeňte na dostatek prostoru na hraní. Při koupi židle k pracovnímu stolu zvolte ergonomickou. Výběr věnujte také matraci do postele. Vybírejte také vhodnou a nastavitelnou lampičku k posteli.

Dostatek soukromí pro děti

Pokud pokojíček obývají děti rozdílného věku, je třeba dbát, aby každý z nich měl dostatečné soukromí a nerušil další sourozence. Děti tak naučíte toleranci a ohleduplnosti. Větší pokoj lze přepažit příčkou ze sádrokartonu či dřeva nebo konzolí se závěsem. Můžete zvolitt také policové díly či knihovny a posavit je tak, aby oddělily prostor.

Rozmístění nábytku


Postel by měla být v tmavším koutu místnosti. Naopak pracovní stůl by měl být co nejblíže oknu. Denní světlo by mělo na stůl dopadat z levé strany. Pokud se vám do pokoje nevejde více postelí, je praktickým řešením palanda nebo zasuvné postele.

Dětský pokoj – nejčastější chyby při jeho zařizování

  • Dětem stačí starý nábytek – omyl děti potřebují nábytek přizpůsobený přímo pro ně
  • Pořídíme starou postýlku od příbuzných – postýlku klidně můžete mít starší, ale vždy zakupte novou kvalitní matraci
  • Rovná deska pracovního stolu – při výběru dbejte, aby měl stůl šikmou plochu
  • Hodně úložných prostor – šatstvo a povlečení uskladňujte pokud možno v jiné místnosti
  • Nepořídíme koberec kvůli alergiím – tento zažitý zvyk už dávno není pravda. Výborné jsou koberce z polyamidu s nízkým vlasem. Snadno se udržují.

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Jak zařídit dětský pokoj"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*