Jak vybrat vysavač

vysavač

Žádná pořádná domácnost se neobejde nejen bez pračku, lednice a sporáku, ale také bez vysavače. My vám poradíme, na co se při jeho nákupu zaměřit.

Vybírejte vysavač podle wattů

Vysavač se řadí mezi produkty, jehož pravou kvalitu zjistíte až po několika použitích doma. Mnozí výrobci a prodejci operují s počty wattů. Na kupující to bohužel zabírá. Přitom nezávisí pouze na počtu wattů, ale také na tom, jak je konstruovaná hubice a rotační kartáč vysavače i celková konstrukce těla přístroje. Pokud není vše v dokonalé souhře (což bohužel nepoznáte), vysavač nepracuje jak by měl.

Filtry vysavače

Prodejci rádi také lákají na HEPA filtr a na počty filtrů, kdy zpravidla hlásají čím více, tím je to lepší. Málokterý zákazník však ví, že do celkového počtu filtrů umístěných ve vysavači se počítají také vrstvy prachového sáčku. Důležitá je nejen jejich účinnost, ale také jejich uložení a na tom, jak je vysavač konstruován. Pokud se objeví jakákoliv netěsnost, filtr nefunguje tak jak má. Netěsnosti přitom také nepoznáte. Podepisují se na tom, že se velké částice prachu vracejí zpět do místnosti.

Jak vybrat správný vysavač

Proto, aby jste vybrali skutečně dobrý vysavač, je potřeba se zaměřit na dva parametry:

Jak je konstruována podlahová či kobercová hubice, rotační kartáč – Tvar hubice musí být vytvořen tak, aby se přisála na koberec celou svou plochou a sací výkon tak byl rozložen po celé šířce hubice

Jaký má vysavač sací výkon – rozhodující je přitom ten výkon, který lze změřit pro kobercovou hubici. Někteří výrobci vysavačů udávají mylně sací výkon, který změří na vstupu těla vysavače. Takovýto údaj je zavádějící a pro zákazníka nemá žádnou hodnotu.

Pár tipů na závěr….

Rotační kartáče – pomohou zvýšit účinnost vysavače,

Papírový sáček na prach – poslouží jako první filtr na prach a hrubé nečistoty, za ním jsou filtry před a za motorem, které mají na starost čistotu vzduchu vycházejícího z vysavače.

Malé vysavače jsou vhodné pro úklid malých bytů. Mají menší objem prachového filtru.

Pokud u vás převažují koberce, vybírejte klasický vysavač s odpovídajícím sacím výkonem a výkonem motoru. Důležitá je také dostatečná kapacita prachového sáčku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Jak vybrat vysavač"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*