Chcete se zbavit jednou provždy chloupků? Zkuste IPL

IPL

Kosmetická studia nabízejí dvě možnosti, jak se zbavit chloupků. Ošetřením za pomoci laseru nebo IPL. Každá metoda má své pro i proti. Obě jsou bezpečná a oblíbené. Epilace touto metodou lze použít u ženy i u muže.

Co je metoda IPL?

U metody IPL (intenzivní pulsní světlo) je zdroj světla xenonová výbojka. Má široké světelné spektrum od 500 do 1200 nm, které se šíří do všech stran. Xenonová výbojka je u většina přístrojů, jež jsou často špatně označovaných za laserové.

IPL umožňuje zničení folikulu chloupku prostřednictvím selektivní fototermolýzy a dojde k odumření. Fotoepilace s IPL lze aplikovat na všechny části těla – třísla, nohy, záda, podpaží i obličeje.

Jak pomocí IPL dojde ke zničení chloupků

Jak bude výsledné zničení chloupku vypadat záleží také na obsahu melaninu ve folikule. Melanin je barvivo, které chloupek zabarvuje. Absorbuje paprsky světla z IPL a tím dojde k zahřátí celého chloupku včetně kořínků. Nedochází k poškození okolních tkání. Tato metoda je velmi bezpečná. Díky zvýšené teplotě dojde ke zničení folikuly, ue které už nemohou růst další chloupky.

Pro dokonalé zlikvidování všech chloupků je třeba absolvovat 5-6 návštěv v rozmezí 4 -8 týdnů. Úspěšnost metody IPL je také závislá na hladině hormonů a také na tom, zda užíváte léky jako je antikoncepce či kortikoidy. Tyto léky snižují rapidně úspěšnost a je třeba absolvovat více návštěv salonu. IPL není doporučené pokud trpíte na tyto choroby: epilepsie, diabetes, herpes, tetování, čerstvé opálení, u osob užívajících léky na ředění krve a které užívají léky, které způsobují přecitlivělost na světlo, u osob, kteým vznikla kožní vyrážka v minulosti jako reakce na světlo.

Jak probíhá ošetření

Před depilací se neopalujte a chloupky nechejte několik dní růst volně bez aplikace vosků či cukrové pasty. Chloupky je potřeba oholit tři dny před IPL fotoepilací. Jejich délka by měla být maximálně 0,5-1 mm. Oblast depilace se dezinfikuje a následně se ozařuje přístrojem. Poté je aplikován ošetřující přípravek. Chloupky které odumřely vypadají samy. Zbylé chloupky minimálně týden nevytrhávejte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Chcete se zbavit jednou provždy chloupků? Zkuste IPL"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*