Budete v šoku! Víte, jak často je třeba prát ložní povlečení?

jak často prát

Možná víte, možná ne a možná se řídíte svou intuici. Připravili jsme seznam, podle kterého zjistíte, jak často by se měly prát věci, které jsou součástí našeho každodenního života. Tak například:

Ložní povlečení – jednou za týden !!!

Ano, jednou za týden. Je důležité prát jej často, aby se na něm nevytvořila vrstva nečistot, prachu, potu a jiných tělesných „pozůstatků“. Nezapomeňte jej prát na vyšší teplotu.

Džíny – po každých 4 nebo 5 nošeních

Je v pořádku nosit denimové oblečení několikrát po sobě, protože příliš časté praní by však mohlo způsobit opotřebení či vyblednutí. Před praním je proto vždy obraťte naruby.

Podprsenka – po 4 nebo 5 nošeních

Obecným pravidlem je, že byste neměli nosit stejnou podprsenku dva dny po sobě, protože elastický materiál potřebuje nějaký čas, aby se vrátil do původního stavu. Střídejte několik podprsenek a vždy jim nechte alespoň 24 hodin odpočinek. Takto můžete nosit jednu podprsenku vícekrát a prát ji vždy po 4 až 5 nošení.

Matrace – každých 6 měsíců

Věřte – nevěřte, tato velká a masivní součást vaší ložnice je více než jednoduchá na údržbu. Stačí vysát vrchní část matrace a odstranit skvrny vlhkým hadrem s přípravkem na čalouněný nábytek. Nejlépe se matrace ochrání, pokud si koupíte kvalitní rošty.

Koberec – jednou za rok

Znáte to. Nábytkem hýbeme vždy, když chceme zakrýt drobné skvrny a fleky. Dopřejte však svému koberci každoroční hloubkovou očistu. Obě strany budou spokojené.

Peněženka – každý týden

Výsledky testů bakterií na peněženkách dokázali přítomnost bakterie E. coli! A to zejména na jejich vnější spodní části, která se dostává do kontaktu s mnoha povrchy. Udržujte si peněženku v čistém stavu, omezíte „příjem“ bakterií.

+ Počítač – podle potřeby

Klávesnice naše každodenní nám také může snadno zkomplikovat život. A navíc, 10% populace svou klávesnici nečistila ještě vůbec! Pokud k této skupině patříte, okamžitě se vzdejte členství a šup – vyčistit!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Budete v šoku! Víte, jak často je třeba prát ložní povlečení?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*