Antiradar

Antiradar

Antiradar je pasivní zařízení, které je nalazeno na stejnou frekvenci jakou vysílají cestní radary policie. Tento citlivý přijímač upozorní s předstihem řidiče na blížící se policejní radar. Řidič je upozorněn zvukovým a světelným signálem na přítomnost radarem vysílané mikrovlnné sekvence a může tak s předstihem snížit rychlost, kterou se na silnici pohybuje.
Antiradar může být přenosný nebo pevně zabudovaný do auta.

 

Antiradar je v ČR legální

V České republice není jízda se zapnutým antiradarem nijak zakázána ani omezena. Je zakázáno používat prostředky, které ruší nebo omezují činnost radarů. Pokud cestujete do zahraničí, seznamte se před cestou s platnými vyhláškami. V Německu, Rakousku nebo na Slovensku můžete být za jízdu, při které použijete antiradar, pokutováni.

Jaký si vybrat ?

Pevná verze antiradaru nabízí především uživatelský komfort a vyšší výkonnost, je citlivější a spolehlivější a naprosto diskrétní. Pevný antiradar se skládá z externí radarové antény a malé ovládací jednotky, která se umístí dovnitř vozidla. Vhodné je zkombinovat jej s laserovou rušičkou.
Přenosné antiradary můžete přenášet z jednoho vozu do druhého. Instalaci je vhodné přenechat odborníkům v servisu, i přesto, že nejde o nijak složitý proces. Přenosný antiradar reaguje na kratší vzdálenost než antiradar pevně zabudovaný do vozu. Přenosný antiradar se umisťuje za přední sklo vozu.

Použití ve vozech s pokoveným sklem

Pokud máte přední sklo automobilu pokovené, řešením je pořídit si pevnou sadu antiradaru obsahující radarovou anténu, která se umístí mezi přední masku a chladič. Externí displej a zvukové zařízení se nainstalují dovnitř vozu. Napájení vede přímo z autobaterie.

 

Jak to funguje ?


Antiradar má detektor je řízen mikroprocesorem, který stále skenuje daná pásma a pokud zachytí signál, upozorní světelným i zvukovým signálem řidiče. Stále častěji se na trhu objevují antiradary, které kombinují příjem antiradaru s GPS technologií, kdy vás pomocí integrované databáze upozorní také na úsekové měření rychlosti. V České republice se doporučuje antiradar nastavit na pásmo Ka a všechny ostatní pásma a detekce deaktivovat.
Průměrná účinnost antiradarů se pohybuje okolo 95% a ve městech je to téměř 100%.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Antiradar"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*