Alberto Meda

Alberto Meda

Alberto Meda se narodil r. 1945 v Lenno Tremezzina v provincii Como v Itálii. Vystudoval obor strojírenství v Miláně. Pracoval jako asistent výrobního oddělení v Magneti Marelli. Od r. 1973 působil jako vedoucí technického oddělení společnosti Kartell. Měl na starosti dozor nad všemi návrhy a výzkum pro výrobky z polyuretanové pěny a jejich technický vývoj.

V roce 1979 začal pracovat jako nezávislý designér a produktový inženýrský poradce pro společnost Brevetti Gaggia.

V letech 1981-1985 se podílel na designu Alfa Romeo Auto.

Přednášel na Domus Academy v Miláně, na Polytechnické univerzitě v Miláně, IUAV v Benátkách.

Ocenění za design

Za své výrobky získal řadu ocenění.

Pro značku Alias za židle Light Light, Soft Light a Longframe.

Pro značku Luceplan za lampu On-Off. Tyto výrobky jsou v muzeu moderního umění v New Yorku jako součást designové kolekce.

Alberto Meda na Kartellshop.cz

Na Kartellshop.cz naleznete výrobky, které Alberto Meda exkluzivně pro něj navrhl. Věšák Hanger – stylový designérský kousek, který kombinuje eleganci a funkčnost. Můžete si vybrat z několika barev. K dostání jsou dvě verze – klasický stojanový věšák nebo na připevnění na stěnu.

Židle HoneyComb – lehká skládací plastová židle. Je univerzální a lehká, snadno se ovládá. Má hliníkový rám a opěradlo a sedák je vyroben z průhledného nebo barveného polykarbonátu.

Dalším kouskem je Upper – plastové schůdky s hezkým, nadčasovým vzhledem. Vyrobené jsou z pochromované oceli a polykarbonátu. Mají protiskluzový povrch. Unesou až 260 kg.

Návštěva Prahy

V r. 2004 navštívil tento světový designér Alberto Meda i Prahu v rámci Designbloku. Přijel představit dvě nové židle s názvem MedaSlim a MedaPro.

Jeho cílem je vytvářet přímočaré, kompaktní věci, které nám zjednodušší život. Dosahuje nadčasového formálního stylu, propracované konstrukce i progresivní technologie.

Židle Meda nabízejí synchronizované mechanické funkce a neobsahuje mechanické součásti. Mechanismus je zabudován do konstrukce židle jako její součást. Sedadlo je čalouněné kůží nebo látkou, područky jsou v hliníkových vzpěrách. Židle je pohodlná a příjemná na pohled.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Přidej komentář jako první k "Alberto Meda"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*